Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

O inwestycjach na drogach powiatowych

Nowowyremontowana droga w Michałówce Nowowyremontowana droga w Michałówce

Powiat Jarosławski zabezpieczył - w budżecie na rok 2018 - 4 mln złotych na przebudowę drogi powiatowej Kidałowice - Rokietnica, w ramach wniosku składanego do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Uchwała ma charakter intencyjny i stanowi gwarancję zaangażowania Powiatu Jarosławskiego w realizację zadania.

To początek planów dotyczących przyszłorocznych inwestycji drogowych na powiatowych drogach. Tymczasem cały czas trwają tegoroczne. Część z nich została już zakończona, część jest w trakcie realizacji, kilka przed początkiem prac, które ruszą niebawem. Ogółem na dzień dzisiejszy to 35 różnorakich inwestycji na kwotę ponad 7,5 mln złotych. W załączniku tabela inwestycji.

Największą toczoną obecnie inwestycją jest przebudowa drogi w Charytanach. Tutaj znikną płyty betonowe na rzecz nawierzchni asfaltowej. Nowa droga będzie miała 5,5 m. szerokości z poboczami i przystosowana będzie także do ruchu ciężkich pojazdów. Wartość zadania to 1,2 mln zł. z których połowa to wkład Powiatu, a drugą połowę zapewnia Nadleśnictwo Jarosław.

- Warto do tego wykazu dodać, że widać już także prace przy przebudowie ulicy Pawłosiowskiej i dalej przez Pawłosiów, aż do autostrady A4 – mówi Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski. – Przypomnę, że pieniądze na ten cel pozyskaliśmy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, a już po przetargach okazało się, że wartość tej przebudowy to 6,5 mln złotych, z unijnym dofinansowaniem w wysokości 5,5 mln złotych.

Prace przy tej inwestycji mają się zakończyć w przyszłym roku. Jest ona prowadzona wspólnie z gminą miejską Jarosław i gminą Pawłosiów.

Na zdjęciach przykładowe inwestycje drogowe:

1-2 – Charytany (rozpoczęta)

3-4 – Michałówka (ukończona)

5-6 – Sośnica (ukończona)

7-8 – Świebodna (ukończona)

Kliknij aby posłuchać tekstu