Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Już niedługo koncerty z najwyższej światowej półki!

Prawdziwa uczta muzyczna! W ramach Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” zagrają u nas muzycy z najwyższej światowej półki. 6 lutego, Sasha Strunin & Gary Guthman Jazz Show, zaś 10 lutego Kevin Kenner. A wszystko w ramach cyklu "Tadeusz Chrzan, Starosta Jarosławski zaprasza". Bilety (15 zł) do nabycia w Muzeum Kamienica Orsettich, tel. 16 621 54 37 wew.25.

Kenner Kevin - jest jednym z najlepszych pianistów amerykańskich ostatnich lat. Ponoć już jako siedmiolatek zdecydował, że zostanie pianistą. Światowej publiczności dał się poznać jako siedemnastolatek, gdy na Międzynarodowym Konkursie im. F. Chopina w Warszawie w 1980 roku zdobył 10 nagrodę i nagrodę specjalną jury dla najbardziej obiecującego pianisty. Na Konkurs Chopinowski w Warszawie powrócił ponownie w 1990 roku tym razem - by go wygrać. Na tym jednak nie kończy się lista konkursowych sukcesów pianisty. Kevin Kenner zdobył wiele nagród i wyróżnień m.in. w Moskwie, Londynie, USA. Występuje zarówno jako solista jak i kameralista. Koncertował z najznakomitszymi orkiestrami i zespołami kameralnymi Europy, Azji, USA. Prowadzi liczne kursy mistrzowskie w Polsce, Japonii i USA. Zasiada w jury prestiżowych konkursów.

Gary Guthman -urodził się w Portland, w stanie Oregon, USA. Występował jako solista ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie m.in.: Vancouver Symphony, Edmonton Symphony, Calgary Philharmonic, Winnipeg Symphony oraz Toronto Symphony. Koncertował również w USA z takimi orkiestrami jak m.in.: The Memphis Symphony, Austin Symphony, The Oregon Symphony, The Orlando Philharmonic.
W świecie rozrywki występował z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Johnny Matisi, Bee Gees. Został uznany przez krytyków amerykańskich za jednego z najpopularniejszych trębaczy solistów naszych czasów. Dostał doroczną nagrodę krytyki amerykańskiej jako solista i równocześnie aktor rewii muzycznej Forever  Swing , która przez 2 lata z wielkim sukcesem odbywała tourne po USA. Jest wykonawcą, autorem, producentem i aranżerem trzech przedsięwziąć: A Tribute to Harry James, The Trumpet GreatsSwing, Swing z którymi podróżuje po całym świecie. W czerwcu 2004 odbyła się premiera jego produkcji Swingmatism, która przez 10 wieczorów uświetniała Vancouver Jazz Festival w Kanadzie.

W ciągu przeszło 30 lat swojej muzycznej kariery Gary Guthman występował jako solista z ok 200 orkiestrami symfonicznymi na kilku kontynentach, lecz najwyżej ceni sobie występ z New York Pops Orchestra w Sali Carnegie Hallw Nowym Jorku na zaproszenie samego Skitcha Hendersson’a założyciela i wieloletniego dyrektora New York POPs.

Sasha Strunin  - polska piosenkarka, pochodzenia rosyjskiego, w wieku trzech lat przyjechała wraz z rodziną do Polski, jak sama twierdzi Polska to jej ojczysty kraj, kraj w którym się wychowywała i którego język poznała jako pierwszy. Początkowo jej kariera muzyczna związana była z muzyką pop, następnie obrała inny kierunek, wykorzystując swoje predyspozycje głosowe i talent, śpiewając jazz. Sasha Strunin operuje wyjątkową barwą głosu, została obdarzona typem głosu mezzosopran.  W 2015 Strunin rozpoczęła pracę nad nowym materiałem na swój drugi solowy album studyjny. Do współpracy zaprosiła amerykańskiego trębacza Garego Guthmana, który jest autorem wszystkich kompozycji na płycie. Drugi solowy album studyjny Sashy Strunin „Woman in Black” ostatecznie ukazał się 14 października 2016 nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Zawartą na nim muzykę wokalistka określiła mianem „jazz noir” jest to jazz inspirowany filmami kryminalnymi z lat 40 i 50 XX wieku.

Więcej informacji o XIII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic”, znajda Państwo TUTAJ

Kliknij aby posłuchać tekstu