Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Projekt drogowy za 6,5 mln wkracza w decydującą fazę!

Budowa „łącznika” z Jarosławia do autostrady A4, przez ul. Pawłosiowską i Pawłosiów, powoli wkracza w decydującą fazę. Czasami wiąże się to niestety z utrudnieniami, jak teraz, gdy na trzy dni – od 14 do 16 maja - zamknięto dla ruchu część ul. Pawłosiowskiej, w związku z pracami przy powstającym rondzie na ul. Strzeleckiej, ale dla ostatecznego efektu warto uzbroić się w cierpliwość! Przypomnijmy, że ta kilkumilionowa inwestycja możliwa jest dzięki pozyskaniu przez Powiat Jarosławski pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

- Przez ten projekt chcemy poprawić powiązania komunikacyjne naszego powiatu, przede wszystkim Jarosławia z autostradą A4 oraz oczywiście zwiększyć komfort jazdy poprzez znaczącą poprawę stanu technicznego tej drogi, z wybudowaniem tak potrzebnego ronda na skrzyżowaniu ul. Pawłosiowskiej z ul. Strzelecką i dalej na Pawłosiów – krótko podsumowuje projekt Tadeusz Chrzan, starosta jarosławski.W tym roku to jedna z wielu inwestycji na drogach powiatowych. Ogółem planujemy wydać na nie 25 mln zł, ze znacznym zaangażowaniem pieniędzy, które udało się nam pozyskać spoza budżetu powiatu, tak jak w tym przypadkukomentuje starosta Chrzan.

W ramach projektu pn. „Poprawa powiązań komunikacyjnych Powiatu Jarosławskiego poprzez przebudowę dróg powiatowych Nr 1725 R Jarosław - Pawłosiów, Nr 1725 R ul. Pawłosiowska pomiędzy autostradą A4 a miastem Jarosław”   do gruntownej przebudowy przewidziano blisko 5 km tej drogi. A wszystko według planów za 6,5 mln złotych. Partnerami beneficjenta, czyli Powiatu Jarosławskiego są Miasto Jarosław i Gmina Pawłosiów. Projekt finansowany jest ze środków RPO WP na lata 2014 – 2020. Środki unijne stanowią 85% inwestycji, której koniec planowany jest na jesieni tego roku.

Spośród największych tegorocznych inwestycji drogowych warto także wspomnieć o przebudowie drogi Kidałowice – Rokietnica (4,5 mln złotych przy 50% z rządowego programu rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej) oraz budowie nowego mostu w Michałówce (7 mln, z czego ponad 4 mln z budżetu państwa).

1

Kliknij aby posłuchać tekstu