Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Spotkanie opłatkowo-noworoczne

Zgodnie z wieloletnią tradycją, styczeń to czas, kiedy Przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego organizuje spotkanie opłatkowo-noworoczne. W tym roku przewodniczący Stanisław Kłopot zaprosił gości do Starostwa Powiatowego 21 stycznia. Byli m.in. samorządowcy, duchowieństwo, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i urzędów a także organizacji i stowarzyszeń.

Styczniowe spotkanie to czas podsumowań ubiegłego roku i kilku słów o planach na ten, który się rozpoczął. - Rok 2018 był rokiem wyjątkowym. To przecież rok 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę, 20-lecia odnowienia powiatów oraz wyborów samorządowych - mówił do zgromadzonych starosta jarosławski Tadeusz Chrzan. - Ten rok był również wyjątkowy jeśli chodzi o powiat jarosławski. Spośród wielu, bardzo wielu rzeczy i wydarzeń, które wydarzyły się w ostatnich 12. miesiącach, należy koniecznie wspomnieć o kilku najważniejszych. To na pewno inwestycje w jarosławskim szpitalu; realizacja i zakończenie kilku kluczowych projektów edukacyjnych realizowanych przy pomocy środków ze środków europejskich czy bezprecedensowy program inwestycji w powiatowe drogi.

Uroczystość opłatkowo-noworoczna była także okazją do wspólnego kolędowania z uczniami Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących, modlitwy z archiprezbiterem jarosławskim ks. Andrzejem Surowcem oraz do łamania się opłatkiem i życzeń na rok 2019. 

Kliknij aby posłuchać tekstu