12. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego

24 września odbyła się 12. sesja Rady Powiatu Jarosławskiego. Radni przyjęli m.in. uchwałę w sprawie częściowego pokrycia ujemnego wyniku finansowego Centrum Opieki Medycznej za rok 2018. Podjęto również decyzję o zwiększenie budżetu w związku z przebudową dróg powiatowych.

Podczas obrad radni jednogłośnie zdecydowali o pokryciu ujemnego wyniku COM za rok 2018 w kwocie 2 mln. złotych ze środków budżetu powiatu. Kwota wydatków na drogi w budżecie powiatu wzrosła o blisko 6 mln złotych dzięki pozyskaniu pieniędzy z Funduszu Dróg samorządowych oraz uchwał Rady Gminy Radymno i Rady Miejskiej w Pruchniku.

W czasie sesji głos zabrała także wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Podkarpackiego, referując dotychczasową współpracę tego gremium z samorządem powiatowym oraz mówiąc o możliwościach tej współpracy w przyszłości.