Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Wielki finał Świątecznego Festiwalu Młodych Talentów

W starostwie powiatowym w Jarosławiu wręczono dyplomy i drobne upominki dla wyróżniających się uczestników Świątecznego Festiwalu Młodych Talentów. Wydarzenie, którego pierwsza edycja zakończyła się pod koniec ubiegłego roku, skierowane było do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych. Jego organizatorem był samorząd powiatowy, we współpracy z wójtami gmin z terenu powiatu jarosławskiego.

- Festiwal był ważnym uzupełnieniem akcji „Jarosławskie w niepodległej”. Przyświecała mu ta sama idea, która była obecna w dawnym Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół”, gdzie jeszcze przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, krzewiono kulturę fizyczną w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. „Sokół” działał również w Jarosławiu i to między innymi z jego członków wywodzili się ochotnicy, którzy w 1914 roku wymaszerowali by tworzyć polskie Legiony – mówił podczas spotkania starosta Stanisław Kłopot.

Wyróżnienia trafiły do 40 wyróżniających się uczestników festiwalu - uczniów szkół podstawowych m.in. z Korzenicy, Laszek, Łowiec, Pruchnika, Sośnicy, Chłopic, Radymna i Roźwienicy. Wręczali je starosta Stanisław Kłopot i przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Kamil Dziukiewicz.

W czasie zajęć zachęcano także do udziału w akcji jarosławskiego muzeum, zbierającego pamiątki sportowe z terenu całego powiatu – zdjęcia, dokumenty, relacje – jeszcze od czasów przedwojennych. - W ten sposób połączyliśmy kulturę i nasze historyczne dziedzictwo z dobrą zabawą, bo właśnie w ten najskuteczniejszy sposób przekażemy nasze najlepsze tradycje kolejnym pokoleniom - podsumował wydarzenie starosta jarosławski.

 

Kliknij aby posłuchać tekstu