Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

ZSTiO w Jarosławiu szkoli uczniów w roku szkolnym i na wakacjach

„Bliżej rynku pracy – kompleksowy program edukacji zawodowej w Powiecie Jarosławskim”, to projekt współfinansowany - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 - ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (wsparcie w wysokości 4 194 962,51 zł). Kwota przeznaczona dla Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu to około 1 800 000 zł.

Zrealizowano lub do końca wakacji będą zrealizowane wymienione poniżej formy wsparcia dla uczniów ZSTiO w Jarosławiu:

  • ­          kurs z uprawnieniami spawalniczymi metodą TIG i MAG I stopnia,
  • ­          kurs praktyczny z zakresu diagnostyki i naprawy mechatronicznych systemów w pojazdach samochodowych,
  • ­          kurs diagnostyka w praktyce z wykorzystaniem testerów KTS 540 i oscyloskopu,
  • ­          szkolenie programowanie sterowników PCL,
  • ­          szkolenie z paneli operatorskich HMI,
  • ­          szkolenie inteligentne systemy sterowania automatyką domową,
  • ­          szkolenie uprawnienia SEP do 1 kV.
  • ­          Staże w zakładach pracy dla uczniów technikum - 90 osób.
  • ­          Praktyki w zakładach pracy dla uczniów ZSZ - 32 osoby.

Szkolenia specjalistyczne realizowane są w formie praktycznej z wykorzystaniem urządzeń, testerów, paneli symulacyjnych opartych na najnowocześniejszym oprogramowaniu. Szkolenia i kursy prowadzone są przez nauczycieli ZSTiO w Jarosławiu oraz najlepsze firmy w Polsce specjalizujące się w wąskich dziedzinach przemysłowych.

Uczniowie dzięki wsparciu po zdaniu egzaminów certyfikowanych lub  państwowych  otrzymali dyplomy ministerialne, książeczki uprawnień, certyfikaty potwierdzające kwalifikacje, a w przypadku staży i praktyk zawodowych u pracodawców w zakładach pracy zaświadczenia o ukończeniu formy wsparcia.

Wszystkie zadania i działania w projekcie mają na celu podniesienie konkurencyjności uczniów ZSTiO w Jarosławiu na lokalnym i europejskim rynku pracy.

Od października 2017 roku uczniowie dodatkowo oprócz już do tej pory realizowanych szkoleń będą mogli skorzystać z nowych kursów, takich jak; projektowanie części maszyn i programowanie obrabiarek sterowanych numerycznie CNC -  kurs podstawowy i zaawansowany, uprawniania spawalnicze TIG i MAG II i III stopnia oraz uprawnienia spawalnicze elektrodą otuloną I i II stopnia. 

efs

Tekst i zdj.: ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu