Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Powiatowy Dzień Matki w ZSSChiO

Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w roku. Dzień, w którym możemy podziękować naszym Mamom za miłość, troskę i poświęcenie, jakimi nas otaczają bez względu na wiek i upływający czas. Z tej okazji Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan zaprosił Mamy na uroczystość, która odbyła się 25 maja w gościnnych progach Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.

Okolicznościowe życzenia Mamom złożył sekretarz powiatu Stanisław Sopel. Występ artystyczny przygotował zespół EM – ART wykonując okolicznościowe piosenki oraz układy taneczne. Następnie prelekcję o zdrowiu wygłosiła Marta Zadorożna z Jarosławskiego Stowarzyszenia Amazonek, zachęcając wszystkich do badań profilaktycznych. Ofertę edukacyjną naszej szkoły oraz działania promujące zdrowy styl życia przedstawiła Dorota Wierzbińska-Dubaj Dyrektor ZSSChiO. Tomasz Piotrów właściciel firmy Agrimpex Grilluj i Gotuj oraz dystrybutor grilli gazowych Broil King przedstawił zasady zdrowego grillowania. Punktem kulminacyjnym uroczystości był przepiękny tort wykonany na zajęciach w naszej szkole oraz gromkie sto lat! dla wszystkich Mam, przy akompaniamencie uczniów ZSSChiO. Zaproszeni Goście degustowali przekąski oraz napoje przygotowane na uroczystość w szkolnych pracowniach zawodowych. Wszystkie elementy okolicznościowego menu prezentowały się smakowicie oraz zawierały wartościowe i prozdrowotne składniki np. oczyszczający napój z pokrzywy, galaretki warzywne, napój z białej morwy obniżający poziom cukru, wiosenne sałatki, odmładzający koktajl, grillowane warzywa z ziołowymi dipami. Czas świętowania umilali uczniowie ZSSChiO - artyści z zespołu wokalnego „Bez sygnału” wykonując nastrojowe piosenki. Mamy korzystały również z usług przygotowanych przez nauczycieli oraz uczniów ZSSChiO takich jak masaż dłoni czy analiza składu ciała. 

Tekst i zdj.: ZSSChiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu