Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

To jest ten czas, szczególny czas wspólnego świętowania.

W Ośrodku  Szkolno-Wychowawczym im. Jana Pawła II w Jarosławiu ostatni tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia obfituje w mniej lub bardziej kameralne uroczystości, które gromadzą rodziców, nauczycieli, specjalistów i uczniów poszczególnych zespołów klasowych oraz typów szkół. Na korytarzach szkolnych zapach choinek przeplata się z aromatem tradycyjnych wigilijnych potraw i zewsząd słychać głosy dzieci i młodzieży wyśpiewujących kolędy i pastorałki. Atmosfera zaangażowania, bliskości, życzliwości i ciepła, przypomina nam o tym, że stanowimy społeczność, rodzaj wielkiej rodziny, a także przygotowuje nas wszystkich do udziału w spotkaniach świątecznych w domach rodzinnych.

Kulminacją tego niezwykłego czasu jest spotkanie wszystkich uczniów, pracowników Ośrodka i rodziców na przedstawieniu jasełkowym, podczas którego poza oglądaniem występu szkolnego teatru,  uczniowie i ich rodzice, nauczyciele oraz pracownicy mają możliwość złożenia sobie życzeń, pokolędowania i cieszenia się z tego, że jesteśmy razem.

Szczególnie uroczystą oprawę ma wigilijne spotkanie wychowanków internatu ich rodziców oraz pracowników placówki. Jest to wyjątkowe spotkanie, pełne dobrych i ciepłych życzeń, składanych sobie przy dzieleniu się opłatkiem i wspólnych spożywaniu tradycyjnych polskich potraw wigilijnych.

Informacja prasowa (tekst i zdj.): OSW w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu