Welcome to Powiat Jarosławski   Kliknij aby posłuchać tekstu Welcome to Powiat Jarosławski
Platforma ePUAP

Sukces grupy teatralnej z "Mechanika" na Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych

W dniach 15-16 kwietnia uczniowie z ZSTiO w Jarosławiu: Marcelin Tutka z kl. II Ti oraz Oskar Zając z kl. IV Tp wzięli udział w Festiwalu Szkolnych Teatrów Obcojęzycznych w Teatrze Maska w Rzeszowie. Jury, w skład którego między innymi weszli: aktor Teatru Nowego w Krakowie, rodowity Anglik wykładający na Uniwersytecie Rzeszowskim, dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów oraz dyrektor Teatru Maska doceniło zdolności aktorskie i językowe naszych uczniów. Grupie teatralnej z ZSTiO przyznano zaszczytne II miejsce. 

Jako reprezentanci jedynego technikum z naszego województwa, stanęli do rywalizacji z najlepszymi liceami z całego Podkarpacia. Wśród konkurentów znaleźli się także uczniowie z klas o profilu aktorskim. W sumie zaprezentowało się 9 grup teatralnych. Nasi młodzi aktorzy przedstawili na festiwalu sztukę teatralną w języku angielskim zatytułowaną „Tech Support” w reżyserii Moniki Benesz i Anny Pszon-Ziegelheim.

W drugim dniu Festiwalu uczestniczyliśmy w sztuce teatralnej „Wszyscy Bogowie we Krwi" Teatru Układ Formalny z Wrocławia. Uczniowie mieli również szansę uczestniczyć w warsztatach psychologicznych kreowanych przez zawodowych aktorów z Wrocławia.

Ten wielki sukces naszych uczniów jest dowodem na to, że w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu kształcą się nie tylko umysły ścisłe, również talenty artystyczne i językowe.

Informacja (tekst, zdj.): ZSTiO w Jarosławiu

Kliknij aby posłuchać tekstu